Kabe Maketi

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Kâbe her Müslümanın çok kıymet verdiği kutsal bir yerdir. Bu sebeple kabe maketi pek çok müslümanın evinde bulunur. Mekke’de bulunan Kâbe herkes tarafından Allah’ın evi olarak tanımlanmaktadır. Mescid-i Haram’ın tam merkezine konumlanmış olan Kâbe Müslümanların namaz kılmaya başlamadan önce yerini sorguladıkları bir yerdir. Çünkü namaz Kabe’ye dönülmüş bir şekilde kılınır.

Her yıl sayısız şekilde Müslüman Kabe’yi görmek için hac ziyareti yapmak ister. Zaten İslam’ın en önemli şartlarından biri de hacca gitmektir. Hacca gitmeye gücü olmayanlar için Kâbe maketi gibi bir ürünün bulunması onu ne denli mutlu edecektir öyle değil mi? Tabi ki herkes için kutsal topraklara gitmenin yeri bambaşka bir durumdur. Hacca giden kişilerin en çok görmeyi istedikleri yerde Kabe’dir. Çünkü bu kutsal yer Allah’ın evidir. Müslümanlar için bu kadar önemli bir yere sahip olan Kabe’nin üzerinde siyah bir örtü vardır. Bu örtü her sene hac dönemi yaklaştığında yenilenmektedir. Kabe’nin neden önemli olduğunu açıklayacak olursak peygamber efendimizin Mekke’yi fethettiği dönemde Kâbe çevresinde yaklaşık olarak 360 tane put bulunmaktaydı. Ancak peygamber efendimiz tüm bu putları yıktıktan sonra hac görevini yerine getirmiştir ve Müslümanlarda bu şekilde devam etmiştir.

Benzer bir Kabe maketi yapımı durumuna gelecek olursak çok kolay olmamakla birlikte imkânsız da değildir. Öncelikle içerisinin tok bir yapıda durması için sert bir zemine ihtiyaç duyulur. En basit yöntemiyle bir mukavva olabilir. 6 eşit parça kesildikten sonra küp şeklinde birleştirilir. Kâbe normalde küp değildir ancak bu şekilde bir yapım daha kolay olacaktır. Daha sonra bu küpün etrafı siyah bir zeminle kaplanır. Son olarak da tuhafiye veya kırtasiyelerde bulacağınız simli kurdele veya pullarla Kâbe etrafı gerçeğine benzer şekilde yapılır.  Bu Kâbe maketinin en basit şekilde yapılışıdır. Tabi ki çok daha gösterişli ve kaliteli bir görüntü elde etmek kolay olmayacaktır. Evde yapılmaya çalışılan bir Kâbe maketi ile biraz zorlayıcı olacaktır. Tüm bunlarla uğraşmak istemeyenler için helalhediyelik.com ile Kâbe kategorisinden istenilen şekilde maket veya çerçevelere erişebilir. Kâbe özlemi çeken ve görmeyi çok isteyenler için evlerinde bulunduracakları çok güzel bir eşya olacaktır.

Kabe Maketi Fiyatları Nasıldır?

Kabe’nin Müslümanlar için önemini yukarıdaki yazıda yeterince belirttik. Kabe’ye gitmeyi çok isteyen ancak bir türlü nasip olmayan kişiler için Kâbe tasarımına sahip çok şık maketler bulunmaktadır. Bu maketler görüntü itibariyle gerçek Kabe’nin çok fazla boyutlarda küçültülmüş halini anımsatmaktadır.

Gerçeğine çok fazla benzeyen bu ürünü dinine çok fazla düşkün olan ve Kâbe ziyaretini gerçekleştirememiş sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İbadetlerini fazlasıyla önemseyen ve hiç kaçırmamaya özen gösteren anneanne, babaanne veya dedeleriniz için onları çok duygulandıracak bir Kabe maketi hediyesi olacaktır. Onların aslında özlemine bir nebze de olsa deva olmuş olacaksınız. Gören herkesi duygulandıracak olan bu ürüne helalhediyelik.com aracılığıyla erişebilirsiniz. Kâbe kategorisine girdikten sonra istediğiniz tüm ürünleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde size ve zevkinize uygun olacak bir ürünü seçme şansınız olacaktır. Fiyatlara ise aynı şekilde kategoriden erişerek bir hediye için en uygun fiyat düzenlemesinin yapılmış olduğunu göreceksiniz. Kesinlikle bir fiyatla ölçülemeyecek değere sahip olan bu hediye sizi ve sevdiklerinizi çok mutlu edecek ve uzun yıllar evlerinizde yerini koruyacaktır.