Mevlüt Hediyelikleri

Filtreleri Göster

110 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Filtreleri Göster

110 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Mevlüt hediyelikleri artık geçmişe nazaran çok daha sık karşımıza çıkmaya başlamış bir durumdur. Her türlü özel güne organizasyon yapıldığı gibi artık Mevlüt programlarına da organizasyonlar yapılmaya başlamıştır. Mevlüt programının sahibi bu durumu önemseyerek misafirlerine küçük hoşluklar yapmak ister.

Titizlikle yapılan Mevlüt programında her şeyin güzel olması ev sahibinin en büyük isteğidir. Her organizasyonda olduğu gibi Mevlüt programında da yalnız bırakmayan sevdikleri için küçük bir hediye hazırlamak ister. Bu da genel olarak bir masa üzerine hazırlanmış olan hediyelik ve ikramlıklardan geçer. Belki ilk defa böyle bir şey görmüş olan misafirlerin de dikkatini çeker ve başta şaşırtır. Şaşkınlığın ardından sevince dönüşecek olan bu durum Mevlüt hediyelik ürünleri ile taçlanır.

Söz-nişan, bebek mevlidi, sünnet mevlidi veya gelin Mevlütleri özellikle daha fazla özen gösterilen çeşitleridir. Çünkü normal bir günde yapmaktan ziyade özel bir anlamı bulunmaktadır. bebek mevlidi yapmak isteyen yeni bir annenin heyecanı yüzünden okunur. Zaten anne olmanın verdiği bir heyecan vardır ki bu herkes tarafından çok iyi bilinir. Bu yüzden anne hem bebeğinin sağlıklı yaşam sürmesi için hem de Allah’a şükür mahiyetinde bir Mevlüt yapmak ister. Bebeği için onun adına hazırlanmış bir masa süsler. Bebeğinin cinsiyetine uygun renklerde süslenen bu masada ona uygun hediyelikler de bulunur. Bu hediyelikler amacı gelen misafirlere program bitiminde dağıtmaktır. Çok şık görünen Mevlüt hediyelikleri misafirleri de çok sevindirecektir. Hoş sohbetlerin yapıldığı bir anda bebeğinin adına anne bu hediyeleri dağıtarak misafirlerine teşekkür edebilir.

Gelin mevlidi de en az bebek mevlidi kadar heyecan vericidir. Hayatında yeni bir adım atmış olan bir kişi yeni hayatına alışırken her şeyin yolunda gitmesini ister. Babasının evinden dualarla ayrılan bir kız kendi evinde de dualı bir şekilde oturmak ister. Yuvasının bereketi ve mutluluğu için bunun gerekliliğine inanır. Çünkü dua etmenin kötülüklerden koruyucu özelliğinin bulunduğuna inanılır. Evi bereketlendiren ve eşler arasına samimiyet veren dualar hayatın daha da güzel olmasını sağlar. Bu yüzden gelin mevlidi için de özenle bir masa hazırlanır ve misafirlere güzel ikramlıklar verilir. Mevlüt hediyelelikleri ise Mevlüt okuması bittikten sonra gelin olan kişi tarafından dağıtılarak misafirler sevindirilir. Bu hediyelerin de tek bir amacı vardır yine misafirlere teşekkür etmektir.

Mevlüt Hediyelikleri Fikirleri

Mevlüt programlarının vazgeçilmezi olan masalarda sergilenmek için hediyelikler hazırlanmaktadır. Bu kişinin isteğine göre değişmektedir. Genellikle set halinde de satılan bu hediyeler tek tek de bulunmaktadır.

Birçok çeşidi bulunan hediyelerin içerisinde mutlaka bir adet Yasin-i Şerif bulunmaktadır. Mevlidin anlam ve önemine en çok yakışacak olan hediye bir dua kitabıdır.

Eğer bir bebek mevlidi yapılıyorsa bebeğin cinsiyetine göre bir renk belirlenir ve ona göre tespih hediye verilir. Tespih çekmek de Müslümanlarca çok önem verilen bir durumdur. Mevlüt hediyelikleri bu yüzden misafirlerinizin çok hoşuna gidecektir. Ayrıca tespih hediyesini şık bir kese içinde vermek de çok zarif bir düşünce olacaktır.

İsteğe bağlı olarak üzerinden istenen bir duanın yazdığı magnet hediye edilebilir. Özellikle Ayetel Kürsinin koruyuculuğu bilindiği için Ayetel Kürsi yazan bir magnet hediye etmek çok şık olacaktır.

Gelen misafirlerinize yapacağınız ikramları farklı bir şekilde yaparak onları şaşırtabilirsiniz. Konseptinize uygun bir renkte alacağınız lokumluklar ile tatlı ikramı yapabilirsiniz ve sohbetinizi tatlandırabilirsiniz. Ayrıca tatlı ikramınızı yaparken hediye setinizi de sevdiklerinize vererek onları hem şaşırtabilir hem de mutlu edebilirsiniz. kadife kaplı