Shopping Cart

1-3 iş günü içerisinde tüm Türkiye’ye kargo ücretsiz!

 

Hac Hediyesi Fikirleri

İslam’ın emretmiş olduğu en önemli ibadetlerden birisi de hac ve umre ziyaretleridir. Hac ve umre ziyareti dönüşlerinde hac hediyesi almak da kutsal topraklardan sevdiklerimize getirebileceğimiz bir parça mutluluktur.

Hac ev umre ziyareti Müslümanlar tarafından çok fazla önem verilen bir ibadettir. İbadetin her şekli güzeldir ancak hac ve umre ziyareti herkese nasip olmayan bir ibadettir. İbadetlerimiz bizim içimizde yaşadığımız en büyük maneviyatlardan birisidir. Bu yalnızca varlığına inandığımız Allah’a olan sevgimizden kaynaklanmaktadır. Gücü olan ve maddi varlığa sahip olan herkesin hayatında mutlaka bir kez hac veya umre ziyareti yapması gerekmektedir. Hacca gidildikten sonra oradaki tüm ibadetlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hacı adayı olan kişiler hac ibadetinden dönerken sevdiklerini sevindirmek için oradaki hediyelik eşya dükkanlarını gezmek isterler. Kutsal topraklardan gelecek olan her hediyenin anlamı büyük olacaktır. Hacı hediyesi herkes tarafından çok beğenilecektir ve değer verilecektir.  Bu tarz hediyeler alınırken arkada bırakılan tüm sevdikleriniz düşünmeli ve mümkün olduğunca hediye alınmalıdır. Çünkü tüm bu hediyeler kutsal topraklardan geldiği için anlamı çok büyük olacaktır.

Hacca gitmiş bir insan geri döndükten sonra tüm sevdikleri tarafından ziyaret edilir. Orada yapılan tüm ibadetler ve anılar tek tek konuşulur. Tüm bu konuşmaların arasında herkes mutlaka içinden hacca gidebilmenin özlemini geçirir. Bu yüzden hacı olan kişi tarafından verilen küçük bir hediye bile onları fazlasıyla mutlu eder. Hac denince akla pek çok şey gelmektedir. Bunlardan birkaçı tespih, kıyafet veya kokudur. Ancak bunların dışında zemzem suyu veya hacı hediyesi olarak da getirilebilecek oralarda yetişen ve her türlü şeye faydası bulunan hurmadır. Hacdan dönen kişiyi ziyarete gelenlere de özellikle şifalı su olan zemzem suyu ve hurma ikramı yapılır. Yapılan tüm ibadetler büyük bir zevkle dinlenir ve herkes büyük bir iç huzur ile evlerine döner.

Hac Hediyesi Olarak Neler Alınır?

Kutsal topraklardan dönerken alınabilecek pek çok hediye çeşidi vardır ve bu herkes tarafından da bilinir. Tabi ki kimse hediye beklentisi içinde olmaz ama hacılık duygusunu yaşayan kişi o topraklardan mutlaka bir parçayı sevdiklerine hediye etmek ister. Bu yüzden kutsal topraklarda da sevdiklerinize alabileceğiniz hediye dükkanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra artık gitmeden oturduğunuz bölgeden de hediyeleri alıp kutsal topraklara götürebilirsiniz. Hac hediye seti ürünleri de alınan hediyeler arasında sıklıkla tercih edilenlerdir. Kabe’ den getireceğiniz ikramlıkların yanında zarif hatıraların da yer almasını isterseniz şık tasarımlı Ayetli Laleler, Ayetli Tablolar ya da Ayetli Levhalar da başarılı seçim olacaktır. Hacdan dönerken getirilebilecek hediye çeşitlerini birlikte inceleyelim:

Hurma

Hurma herkesin bildiği gibi özellikle hac ve umreyle bütünleşmiş olan bir yiyecektir. Her türlü derde devası bulunan bu yiyecek oralara özgü bir ağaçta yetişmektedir ve kıymetlidir. Sevdiklerinize hurma götürerek onların da bu tadı almalarını sağlayabilirsiniz. Medine’den dönüşte hac hurması satın almak istediğiniz pek çok dükkân bulunmaktadır.

Zemzem Suyu

Hacla bütünleşen bir diğer nimet ise zemzem suyudur. Şifasıyla her derde deva olarak bilinen zemzem suyu bilinen suların aksine çok farklı bir tada sahiptir. Yapılan tüm araştırmalara göre dünyada bulunan tüm sular arasında en temiz olanıdır. Hac hediyesi olarak getirilebilecek olan hediyelerden biri olan zemzem suyu misafirlerinizin şifa bulması için tattırabileceğiniz bir hediyedir.

Toz Sürme

Geçmişten günümüze kadınlar mutlaka günün şartlarına göre güzelliklerine dikkat etmişlerdir. Geçmişte de kadınların vazgeçilmezi olarak kullanılan sürmeler hac dönüşü genç kızlara verebileceğiniz sevindirici bir hediye olacaktır.

Takı ve Aksesuarlar

Hacdan hediye getirmek farz olan bir durum değildir. Ancak geçmişten günümüze bu durum gelenekselleşmiştir. Yüzük, kolye, takke veya tespih hediye etmek ise hacı olan kişinin içinden gelen bir durumdur.

Kutsal topraklardan dönüşte sevdiklerinizde bu güzel ürünleri ikram ederken en şık hediye paketleri ile güzel bir hatıra seti oluşturabilmeniz mümkündür. Dilerseniz diğer dini hediyelik kategorilerine de göz atarak en şık seçimler için ilk adımı atabilrsiniz.

Bir cevap yazın
Ücretsiz Kargo

Koşulsuz şartsız.

Kredi Kartı ile Ödeme

Taksitli alışveriş imkanı.

Güvenli Ödeme

256 Bit SSL sertifikası ile koruma.

İade ve Değişim

7 gün içinde koşulsuz şartsız.