22x34cm Hilalli Ay yıldız – Osmanlı Devlet Arması Ahşap Görünümlü Duvar Panosu

205,43  KDV Dahil

22 x 34 cm ebatlarında, dikey kullanıma uygun gösterişli bir panodur. Üzerinde Ay-yıldız ve Osmanlı Devlet Arması bulunmaktadır. Ebat olarak küçük olmasına rağmen dikkat çekici tasarımı ve kabartma motifleri sayesinde oldukça göz doldurmaktadır. Ay-yıldızlı , Osmanlı Devlet Arması duvar panosu ahşap görünümlüdür. Çerçevesi tablo çerçevesi görünümlü olup pano iç dizaynı paspartuludur. 4 renk seçeneği bulunan Osmanlı Devlet Arması Panosu altın sarısı, beyaz-sarı, gümüş, beyaz-gümüş temalarında satışa sunulmuştur. Renk uyumu üst düzeyde olup göz yormamaktadır. Çerçeve motifleri ve iç alan motifleri tamamen kabartma yöntemiyle işlenmiştir.

(0 müşteri incelemesi)
Temizle

Hediye paketi ister misiniz?

Ürün fiyatı
KDV Dahil
Seçenekler toplamı:
KDV Dahil
Sipariş toplamı:
KDV Dahil

1-3 iş günü içerisinde tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo

 • Kolay iade
 • Özenli paketleme
 • Sağlam teslimat
Güvenli Ödeme

Bu internet sitesi güvenlidir.

Osmanlı hediyelik ürünler kategorimizin nadide panolarından biri olan bu pano 22 x 34 cm ebatlarında, dikey kullanıma uygun gösterişli bir panodur. Üzerinde Ay-yıldız ve Osmanlı Devlet Arması bulunmaktadır.

Ebat olarak küçük olmasına rağmen dikkat çekici tasarımı ve kabartma motifleri sayesinde oldukça göz doldurmaktadır. Ay-yıldızlı , Osmanlı Devlet Arması duvar panosu ahşap görünümlüdür. Çerçevesi tablo çerçevesi görünümlü olup pano iç dizaynı paspartuludur.

4 renk seçeneği bulunan Osmanlı Devlet Arması Panosu altın sarısı, beyaz-sarı, gümüş, beyaz-gümüş temalarında satışa sunulmuştur. Renk uyumu üst düzeyde olup göz yormamaktadır. Çerçeve motifleri ve iç alan motifleri tamamen kabartma yöntemiyle işlenmiştir.

Çerçeve üzerinde eskitme yöntemi kullanılarak panoya daha orijinal bir görünüm kazandırılmıştır. 3 bölümden oluşan çerçeve sade tasarımıyla ön plana çıkmaktadır. Uzaktan bakıldığında pano olduğu anlaşılmayacak derecede tablo dizaynında imal edilmiştir.

Osmanlı Devlet Arması Panosu Özellikleri

Pano üzerinde 2 uyumlu motif bulunmaktadır. 1. Olarak üzerinde Besmele ve Tevhit hat yazıları bulunan Ay-Yıldız tasarımı vardır. Hilal ve yıldız iç içe geçmiştir. Ve hilalin kolları göğe doğru bakmaktadır.

Bilindiği üzere Hilal Allah Teala’yı yıldız ise Peygamber Efendimizi (S.A.V.) temsil etmektedir. Hilal üzerinde bulunan Kelime-i Tevhit Allah’ın birliğini teyit eden en öz cümledir. Mana olarak ise “Allah’tan başka ilah yoktur, Muhammed (S.A.V.) Allah’ın elçisidir”  anlamını taşımaktadır.

Yıldızın üzerinde ise Besmele-i Şerif bulunmaktadır. Mana olarak “Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla” anlamına gelmektedir. Her işin başında Besmele çekilmesi dinimizce tavsiye edilmektedir.

Her iki metinde hat sanatına uygun olarak yerleştirilmiştir. Bakıldığında aralarında ki uyum ve kombinasyon oldukça göz alıcı durmaktadır.  Manevi bir derinlik taşıyan hilal-yıldızlı amblem panonun üst kısmında yer almaktadır.

Alt kısımda ise Osmanlı Devlet Arması yer almaktadır. Osmanlı döneminin sonlarına doğru devleti simgeleyen bu arma, Padişahlar tarafından yaka rozeti olarak kullanılmış anlamlı bir tasarıma sahiptir. İçerdiği simgeler ve metinlerle Osmanlı Devletinin hassasiyetlerine vurgular yapılmaktadır. Osmanlı Arması şık ve anlamlı bir görünüm taşımaktadır.

Hem arma hemde hilal-yıldız amblemi üzerinde bulunan detaylar kabartmadır. Böylelikle dikkat çekici bir pano izlenimini yakalamıştır. Pano üzerinde yer alan her 2 amblemde panonun ebatlarına orantılı bir şekilde orijinal boyutlarına sadık kalınarak ölçeklendirilmiştir.

Osmanlı Arması Satın Al

Osmanlı Arması veya Osmanlı Tuğrası gibi tarihi anlam taşıyan eserler ecdadına saygı ve minnet duyan herkes tarafından tablo, pano veya rozet olarak tercih edilmektedir. Bu tarz alışverişlerinizde dikkat ettiğiniz en önemli ölçüt armanın veya tuğranın aslına uygunluğu olmalıdır.

Ne yazık ki bir çok alışveriş sitelerinde özensiz ve aslına riayet edilmeyen tasarımlar arma veya tuğra adı altında satılmaktadır. Aslına uygun olanlar ise kalitesiz bir işçilikle veya baskı yöntemleri ile işlendiğinden estetik değerini yitirmiş olarak karşımıza çıkabilmektedirler.

Helal Hediyelik olarak sektördeki tecrübemiz ve hassasiyetlerimizle beraber sizlere en kaliteli Osmanlı Arması Panosu veya diğer Osmanlı hediyelik ürünlerini birebir aslına uygun olarak sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda markamıza güvenebilir ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

22x34cm

Marka

Helal Hediyelik

Renk

, , ,

Barkod

8699433214935

Barkod

8699433214935

İncelemeler

 1. Nur (doğrulanmış kullanıcı)

  Sattıkları ürünlerin arkasındalar. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 2. Muammer Hayri (doğrulanmış kullanıcı)

  Kargo paketine hayran oldum. Aradım teşekkür ettim fakat bir yorumu da hak ediyorsunuz. Elinize, emeğinize sağlık.

 3. Hayri Üstün (doğrulanmış kullanıcı)

  Bekledigimden iyi benim hosuma gitti

İnceleme yap