38cm 8 Köşeli Yıldız Modern Osmanlı Besmele Tuğrası Duvar Panosu

252,50  KDV Dahil

İncelemiş olduğunuz bu benzersiz pano Helal Hediyelik özgün tasarımları arasında bulunmaktadır. Çerçeve olarak çiçek motifleri ile bezeli 8 köşeli yıldız seçilmiştir. Pano tamamı ile 3 boyutlu bir tasarıma sahip olup, hem çerçevesi hem de pano üzerinde bulunan tuğra ve çiçek buketi motifi kabartmadır.  Besmele tuğrası orijinaline uygun olarak işlenmiştir. 1.sınıf kaliteli malzemeden üretilmiş olup, solma yapmayan boya ile kaplanmıştır. Kendinize veya sevdiklerinize gönül rahatlığı ile alabileceğiniz hediyelik şık bir tablodur!

(0 müşteri incelemesi)

Hediye paketi ister misiniz?

Ürün fiyatı
KDV Dahil
Seçenekler toplamı:
KDV Dahil
Sipariş toplamı:
KDV Dahil

1-3 iş günü içerisinde tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo

 • Kolay iade
 • Özenli paketleme
 • Sağlam teslimat
Güvenli Ödeme

Bu internet sitesi güvenlidir.

Osmanlı Hediyelik ürünlerimiz arasında 3 boyutlu tasarıma sahip nadide tablomuzu incelemektesiniz. 8 Köşeli Yıldız Osmanlı Besmele Tuğrası Panosu anlamlı ve zarif bir hediyelik arayan müşterilerimizin favori ürünleri arasında bulunmaktadır.

Besmele Tuğrası Tablosu özellikle internet üzerinden satışı yoğun olarak yapılan tabloların başında gelmektedir. Kendiniz veya sevdikleriniz için almayı istediğiniz tabloda sizi cezbeden ve tercihinizi olumlu yönde etkileyen sebepler nedir? Tablonun şıklığı, dekoratif uyumu, tuğranın orijinalliği, malzemenin kalitesi vb. aradığınız tüm özellikleri tek tabloda sizler için topladık.

Besmele Osmanlı Tuğrası usta hattatların elinden çıkmış çok aranan tuğralardan bir tanesidir. Camilerde, duvar kağıtlarında, kanvas tablolarda ve daha bir çok yerde karşılaşabileceğimiz Besmele tuğrası, hat sanatında Besmele-i Şerifin önemini göstermektedir.

Osmanlı Tuğrası

Padişahların isim ve lakabını barındıran tuğra, Osmanlı Döneminde hat sanatına verilen kıymeti ortaya koyan özgün eserlerin başında gelmektedir. Hemen her padişahın imza, alamet olarak kullandığı tuğralar, dönemin en usta hattatlarına tasarlatılır ve mühür olarak kullanılırdı. Hat sanatının bir kolu olarak halen formunu korumaktadır.

Osmanlı Tuğrası Tablolar en çok Besmele-i Şerif Tuğra Tablosu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel olarak hayranlık duyulan padişahlara ait tuğralarda bazen talep edilebilmektedir. Beyze, sere, hançer, tuğlar, zülfe kısımlarından oluşan tuğra oval bir yapıya sahip olup, yukarı doğru uzanan 3 adet elif şeklinde “tuğ” ile tanınmaktadır.

Besmele Tuğrası Tablo Fiyatları

Tuğra tablosu almak isterseniz birçok seçenek ve geniş bir fiyat aralığı sizi beklemektedir. Fiyatı belirleyen unsurlar malzeme ve işçiliktir. Tuğranın el işçiliği veya baskı olması, eğer kabartma bir tablo ise el işçiliği veya CNC imalatı olması gibi birçok seçenek doğrudan fiyata etki etmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de tuğranın hat formunun estetiği ve orijinalliğine uygunluğu olmalıdır. İnternet üzerinden alacağınız uygun tabloların fiyatları ortalama 60-70 TL’den başlayarak kalitesine ve işçiliğine göre fiyat artmaktadır. Bizim tavsiyemiz güvenilir sitelerden müşteri yorumlarını inceleyerek karar vermeniz yönündedir.

8 Köşeli Yıldız Modern Osmanlı Besmele Tuğrası Duvar Panosu Özellikleri

İncelemiş olduğunuz bu benzersiz pano Helal Hediyelik özgün tasarımları arasında bulunmaktadır. Çerçeve olarak çiçek motifleri ile bezeli 8 köşeli yıldız seçilmiştir. Pano tamamı ile 3 boyutlu bir tasarıma sahip olup, hem çerçevesi hem de pano üzerinde bulunan tuğra ve çiçek buketi motifi kabartmadır.

8 köşeli yıldızı araştırdığınızda her bir köşesinin bir anlam ifade ettiğini ve gerek Selçuklu gerekse Osmanlı döneminde kullanıldığını görebilirsiniz. Bu köşelerin manası sırasıyla: merhamet, doğruluk, şefkat, sabır, şükür, sadakat, sır tutma ve cömertliktir.

Pano zemini mozaik görünümlüdür. Gümüş ve altın sarısı renk seçeneklerinde siyah zemin, beyaz-sarı renk seçeneğinde ise beyaz zemin kullanılmıştır. Pano 1.sınıf kaliteli malzemeden üretilmiş olup, özel ve solma yapmayan bir boya ile kaplanmıştır. Ev veya iş yeri ortamına uyum sağlayan şık bir görünüme sahiptir. Pano arkasında duvara asmanız için askı yuvası mevcuttur. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi bu panomuzu da kırılmaması için özel paketleme yaparak zarar görmeden size ulaşmasını sağlamaktayız.

Ek bilgi

Ebat

38cm

Marka

Helal Hediyelik

Renk

, ,

Barkod

8699433229084

Barkod

8699433229084

İncelemeler

 1. Yıldız (doğrulanmış kullanıcı)

  Cok guzel bir ürün.

 2. Jülide Zehra (doğrulanmış kullanıcı)

  Hizli ürün geldi -teşekkür ederİm

 3. İbrahim Barış (doğrulanmış kullanıcı)

  Doğru ürünü seçmekte zorlanmıştım çok yardımcı oldular sağolsunlar.

İnceleme yap