Bereket Duası

Filtreleri Göster

20 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

20 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Bereket duası hediyelik eşya tercihi yaşam alanlarınız için en doğru dekorasyon ürünü olacaktır.  Kabe, esmaül hüsna, ayetel kürsi gibi dinimizi her daim bize hatırlatacak ürünler ile sevgiyi belirtmek en güzelidir.

Bereket duası aynı Kabe’ye yönelen ruhların yine aynı frekansta Allah’tan hayırlı rızk dilemek için ettiği duadır.

Bereket getirdiğine inandığımız Kâbe, kişiye huzur ve ferahlık da getirir. Kimi zaman boynumuzda taşıdığımız ayetlerle, kimi zaman evimizdeki bir eşya ile kendimizi Kabe’de hissetmek isteriz.

Bereket Duası Hediyelik Ürünler ve Bereket Duası Önemi Nedir?

Dua kelime anlamı olarak birine mesaj vermek, onu çağırmak, onunla irtibat kurmak anlamına gelir. Müslümanlar için özel anlamı ise kulun Allah’a yalvarmasıdır. İsteyeceğini Allah’tan istemesi, halini ise Allah’a arz etmesidir. Bu yüzden insan başına gelen her olayda Allah’a sığınır, dileyeceği her şeyi Allah’tan dilemelidir. Dualar içinde geçen sözler halimizi arz etmemizi, dile getirmemizi sağlar. Bu dualardan biri de bereket duasıdır.

Bereket duası içerisinde geçen ayet ve dualarla okuyanlar için bolluk, bereket ve rızk getirildiğine inanılır. Halk arasında karınca duası olarak da bilinir.

Duada geçen “Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin” kısmı ile Allah’tan helal ve hoş rızkla rızıklandırılma istenir. Bu duanın okunması ve bulunduğu mekâna bereket getirdiğine inanılmasından dolayı birçok mekânda bulunur.

İnanan insanlar tarafından evlerde, işyerlerinde bulundurularak Allah’tan o mekân için bolluk ve bereket dilenir. Dua etmek de bir ibadet olduğu için ve insanı rahatlattığı için kişi hiçbir zaman duasız kalmamalıdır. Yaşadığımız hayat, geçirdiğimiz günler baştan sona dualarla birlikte olmalıdır.

Furkan suresinde geçen bir ayette “Habibim insanlara de ki duanız olmasaydı Allah katında ne ehemmiyetiniz vardı” buyurulur. Bu ayet ile de duanın ehemmiyeti açıkça belirtilmektedir. Bu yüzden kendimizi ve sevdiklerimizi bir an bile duasız bırakmamalıyız.

Kendimiz, sevdiklerimiz ve ailemiz için bol dua etmeli, hayır dilemeli halimizi Allah’a sunmalıyız.

Bereket Duası Hediyelik Ürünler Evimizde Neden Bulunmalıdır? Ne İfade Eder?

Peygamber efendimiz en basit bir iyiliği bile karşılıksız bırakmazdı. Ümmetine de şöyle öğütlerdi: “size herhangi bir iyilikte bulunana mukabele ediniz. Verecek bir şey bulamazsanız, ona dua ediniz ki, kendisine mukabelede bulunduğunuz bilinmiş olsun”

Basit bir iyiliğe karşı bile karşılık veren peygamberimiz elbette hediyeyi de karşılıksız bırakmazdı. Hediyeye karşılık verilmesi zorunlu olunmasından dolayı değil insanlar arasındaki sevgi ve muhabbetleri güçlendirmesi yönünden ehemmiyetlidir. Bu noktada sevdiklerimizi hediyesiz bırakmamalı, aramızdaki sevgi ve uhuvvet bağlarını güçlendirmeliyiz. Hediye seçerken de sevdiklerimiz için hayırlı olan ve onlara huzur getirecek hediyeler seçmeliyiz.

Mekke’de “insanın ilk evi” olarak da adlandırılan Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan Kâbe, dünyada eşi ve benzeri olmayan önemli bir mabettir. Her gün Müslümanların ibadetlerini yerine getirmek için yöneldikleri kutsal mekânın ibadet hayatımızda çok büyük bir yeri vardır. Yeryüzünün hangi bölgesinde olursak olalım kıblemizi belirleyen mekâna yönümüzü dönerek namazlarımızı kılarız. Bu yönden tüm Müslümanlar için manevi bir mekân olan Kâbe, Müslümanların birleşme mekânı ve Allah’ın rahmetinin simgesi olmuştur.

İnsanlar için kurulan ilk ibadet evi, hac vazifesini yerine getirmek isteyen insanların da mutlaka tavaf etmeleri gereken yerdir. Her ırktan ve her dilden insanı buluşturan bu kutsal mekân Yüce Allah’a dönüşün temsili olan tavaf sırasında İslam aleminde tevhidi sağlamaktadır. Bu yönü ile tüm Müslümanlar için büyük bir öneme sahiptir.

“Gerçek şu ki, insanlar için yapılmış olan ilk ev, âlemler için bir hidayet ve bir bereket kaynağı olan Mekke’deki evdir.” (Âl-i İmran, 3/96). Ayetten yola çıkarak Müslümanlar için Kabe’nin bir hidayet ve bereket kaynağı olduğunu görmekteyiz. Hayatımızın her yerinde, günlük 5 vakit namaz ibadetimizin her vaktinde yönünü çevirdiğimiz kutsal mekanımızın evimize de bereket getirdiğine inanırız.

Hediye seçerken dikkat etmemiz gereken hususlardan biri de karşı tarafı mutlu etmesi ve onun için hayırlı bir hediye olmasıdır. Hediyeyi her gördüğünde onu hayra yöneltecek, evinde bulundurduğunda evine bolluk bereketlik getirecek, ona hayırhah olabileceğimiz hediyeler seçmeliyiz.

Bereket Duası Hediyelik Ürünler

Manevi ve helal hediye insanlar arasındaki bağı güçlendirdiği gibi karşı tarafı da hayra ve güzelliğe yönlendirir. Bütün Müslümanların her zaman her işinde asla vazgeçmeden yanı başlarında tuttukları en önemli dua bereket duasıdır. Bereket duası ile evlere, işyerlerine hayırlı rızk ve bol kazanç geleceğine inanılır. Bu şekilde düşünülmesinin temelleri de yine dua içerisinde geçen ayetler ile izah edilmektedir.

Bereket duasına en güzel köşeyi ayırdı iseniz alan dekoru açısından da önemli bir adım atacağınızı bilmelisiniz. Ev dekorasyonu, ofis dekorasyonu ve iş yeri dekorasyonu için mekana şıklık katacak çok başarılı tasarımlar vardır. Bunların başında ayetli tablolar, ayetli laleler, ayetli panolar, ayetli tabaklar ve lalegüller gelmektedir.

Ayetli tablolar ve panolar özellikle geniş salonlar ve odalar için dekorasyon ürünü olarak da kullanılmaktadır. Ev dekorasyonları için hem klasik mekanlarda hem de modern tasarımlarda başarılı şekilde kullanımları mümkündür. Tablo etrafında kullanılan gümüş ve altın kaplama desenler bütün mekanlar için oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

Tablo üzerinde işli taşlar sayesinde dua daha göze çarpan bir hal almaktadır. Şık tasarımı sayesinde özellikle alan girişlerinde bereket getirmesi amacı ile sevilerek kullanılmaktadır. Tablolar hem dikdörtgen, hem oval hem de kare modellerle dekorasyon için hazırlanmıştır. Kabartmalı dua deseni sayesinde uzun yıllar ilk günkü şıklıkta kullanılması mümkündür.

Tabloların duvara asılabilmesi için arka kısmında asma aparatı vardır. Masa üstü modelleri için tablo ayağı da hediye ile beraber gönderilmektedir. Özellikle dini hassasiyetleri olan kişiler tarafından hususen kullanılan bu tablolar, ev dekorasyonu için vazgeçilmez parçalardır. Ofis dekorasyonu için de bereket duasının varlığı her zaman süregelmiştir. Bu sebeple eğer ev ziyareti, ofis ziyareti gibi sebeplerle hediye arayışı içerisindeyseniz kesinlikle bereket duası doğru seçim olacaktır. İşlerin ve evinin kazancı bol olsun her zaman en bol rızk yanınızdan eksik olmasın diyen bir duanın daima yeri baş köşe olacaktır. Bu cihette alacağınız hediyenin kıymeti çok uzun yıllar boyu yerini koruyacaktır.