Osmanlı Tuğraları

Filtreleri Göster

20 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

20 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Osmanlı tuğrası tablo ürünleri günümüzde çok fazla rağbet gören ürünlerden biri olmaktadır. Özellikle Osmanlının izlerini taşıyan bir ürün olduğundan tarih severler için kaçırılmayacak ürünlerdir.

Osmanlı tuğrası geçmişte padişahların işlerine resmiyet katma için kullandıkları mühürdür. Bu mühürler o dönemlerde çok fazla öneme sahiptir. Çünkü yapılan her iş, saray içi yazışmalar veya padişahın fermanının geçerli sayılabilmesi için bir imzaya ihtiyaç vardır. Bu imza da padişahların kendilerine ait olan tuğralarıdır. Bu tuğralar üzerinde her padişahın kendi ismi, lakabı ve babasının ismi bulunmaktadır. Osmanlı döneminde ilk tuğra 1324 yılında Orhan Gazi tarafından kullanılmıştır. Bu kadar eski bir tarihe sahip olan tuğralar günümüzde eşyalara konu olmuştur. Dekoratif tasarlanan Osmanlı tuğrası tablo ürünleri çok fazla rağbet görmektedir. Özellikle erkeklerin dikkatini çeken bu ürünler ev veya ofislerde şıklıkla kullanılmaktadır. Erkeklerin aksesuarlarına da konu olmuş bu tuğralar günümüzde çok tercih edilmektedir. Yüzük, kolye, saat veya bilekliklerde sıklıkla karşımıza çıkan bu mühürler erkek sevdikleriniz için alabileceğiniz şık ürünlerdir.

Sevdiklerinize hediye almak muhtemelen çok zor bir durum olmaktadır. Ancak hediye almak kolaydır zor olan hediyeyi seçmektir. Çünkü karşınızdaki kişinin zevkini tutturamamak veya beğenmeyeceğini düşünmek biraz tereddüt yaşatmaktadır. Ancak karşınızdaki kişinin ilgi alanlarını bilmek size yardımcı olacaktır. Tarihle ilgilenen veya bunun üzerine bir meslek içre eden sevdiğinize hediye almak istiyorsanız kesinlikle bu ilgi alanından yola çıkmalısınız. Alacağınız Osmanlı tuğrası tablo eminiz ki çok sevindirecek ve şaşırtacaktır. Evinde veya çalıştığı alanda rahatlıkla kullanılacak olan bu tablo helalhediyelik.com aracılığıyla Osmanlı kategorilerinde bulunmaktadır.

Osmanlı Tuğrası Tablo Nasıl Olmalıdır?

Osmanlı tuğrası birçok eşyaya konu olduğu gibi tablolara da konu olmuştur. Zaten özellikle tablo ve pano üzerinde şık duran bu mühür gören herkesin dikkatini çekmektedir. İnceledikçe çok büyük bir işçiliğinin olduğu ortaya çıkmaktadır. Osmanlı tuğrası kullanan padişahın ismi, lakabı, babasının ismi ve “el- muzaffer daima” yazsına sahip olmalıdır. Bu yazı padişahların her savaştan zaferle çıkması anlamını taşımaktadır. Tarih kitaplarından kafasını kaldırmayan babanıza özel gününde bir hediye almak istiyorsanız kesinlikle bu ilgisi üzerinde bir tercih yapmalısınız. Özellikle çalışma odasını süsleyecek olan Osmanlı tuğrası tablo ürünü çok fazla hoşuna gidecektir.

Bu tuğra üzerinde bazı özellikli semboller bulunmaktadır. Bunlardan ilki tuğranın üst kısmında bulunan tuğlardır. Elif şeklinde bir görüntüye sahiptir ve kıvrımlarına bu isim verilir. Tuğların hemen yanında ise zülfe bulunur ve flama şeklinde kıvrımları vardır. Tuğra üzerinde sol tarafta ise beyzeler bulunur ve iç içe geçmiş bir konumdadır. Tuğranın en altında sere bulunur ve padişahın ismi, lakabı gibi özellikleri yazar. Son olarak ise kollar bulunur ve beyzeleri takip eden paralel uzantıları vardır. Bu kadar özelliğe sahip olan bir tuğra tablo üzerinde de çok işçilikli görünmektedir. O yüzden kaliteli bir tablo tuğranın özelliklerine bakılarak anlaşılmaktadır.

Osmanlı Tuğrası Fiyat Aralığı Nedir?

Osmanlı tuğrası fiyat bakımından işçiliği göz önüne alınarak kıyaslama yapılmalıdır. Kalitesiz ve baştan savma yapılmış bir ürün ile özenerek yapılmış ve her detayı önemsenmiş olan ürün arasında mutlaka fiyat farkı bulunmaktadır. Hiçbir ürünün kalitesi fiyatından anlaşılmaz ama tuğra üzerinde bulunan özelliklere dikkat edilerek daha doğru bir seçim yapılabilir.

Evinize, ofisinize veya sevdiğiniz birine hediye olarak almayı düşündüğünüz Osmanlı tuğralı bir ürün varsa özelliklerini bilmeden almayın deriz. Bilerek alınan bir ürün daha doğru bir sonuç doğuracaktır. Bu şekilde aldığınız bir hediye sevdiklerinizi de çok mutlu edecektir.