Ofis Hediyesi

Filtreleri Göster

424 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Filtreleri Göster

424 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Ofis hediyesi seçmek son derece zor ve kapsamlı bir iştir. Alınacak hediye karşı taraf için birçok anlam ifade edebilir. Sizin için önem taşıyan bir hediye, karşı tarafa önemsiz gelebilir. Bu yüzden ofis aksesuarları bakarken, karşınızdaki kişiyi derinden etkileyecek hediyeler tercih etmeniz gerekir.

Karşınızdaki kişi elbette hediye hakkında size olumlu bir geri bildirim yapar ancak siz bunun ne kadar gerçekçi olduğunu bilemezsiniz. Bu yüzden iyi bir ofis hediyesi seçmeniz, karşınızdaki kişide ve ofisinde derin iz bırakacak hediyeler tercih etmelisiniz. Hediye bir nevi sizi benimsetmeli ve ofiste sizi temsil etmelidir. Peki, ofis aksesuarı veya hediyesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Ofis Hediyesi Seçimi

Ofis hediyesi seçerken öncelikle bazı sorulara kesin yanıtlar vermelisiniz. Ofis yeni mi açıldı? Ofis hangi branş üzerine açıldı? Ofis hediyesi fiyatları nelerdir ve benim bütçem ne kadar? Hediye alacağınız arkadaşınız kadın mı erkek mi? Ne tarz hobileri var veya hayata dair değer verdiği şeyler neler? Gibi sorulara yanıtınız varsa, almak istediğiniz ofis hediyesini bulmak sizin için daha kolay olur.

Örnek verelim; erkeğe ofis hediyeleri alırken, maneviyat anlamında değer verdiği konulara yönelik bir hediye alınabilir. Kadınlar için de aynı durum geçerlidir. Hediye seçimi yaparken, kişinin ilgi alanlarına yönelmek daha mantıklı bir seçim yapmanıza yardımcı olur.

Öte yandan hediye seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise sanki iş arkadaşına hediye alıyormuş gibi düşünmelisiniz. Kendinizi kısa bir süreliğine o ofiste bir çalışan olarak görmeli ve o ofise en uygun ne hediye alınabileceğini düşünmelisiniz.

Aldığınız hediyenin ofiste diğer hediyelerden farklı olması da önem arz eden bir diğer konudur. Aldığınız hediye daha önce alınmış olabilir veyahut bir benzeri ofisin bir köşesinde bulunuyor olabilir. Bu yüzden öncelikle ofiste keşif yapmak daha mantıklı olur. Zaten ofis yeni ise henüz hediye konusunda zengin değildir. Bu yüzden sizin de alacağınız ofis hediyesi ilk olacaktır.

Ofisin dekorasyonu hakkında da bilgi sahibi olmanız gereklidir. Alacağınız hediye, ofisin dekorasyonunda sırıtmamalı veyahut ofis içinde olmasına rağmen hiçbir şekilde dikkat çekmeyecek bir hediye olmamalıdır. Alacağınız hediye ne dikkat çekmeli ne de dikkatleri tamamen üzerine toplamalıdır. Hediyenin ofisle tam olarak uyumlu olması gerekir.

Hangi Ofis Hediyeleri Tercih Edilmelidir?

Ofis hediyesi alırken, öncelikle ofiste gerçekten yer edebilecek konumlar için hediye alınmalıdır. Bir ofiste hediyelerin konulabileceği yerler masa, duvar, makam masasının arkası, hediye köşesi, ofis girişi, ofis kapısı ve toplantı masasının çevresi olabilir. Ofis hediyeleri genel olarak bu yerlerde konumlandırılır. Haliyle alacağınız hediye de bu tür yerlere uyumlu olmalıdır. Peki, bu konumlar için nasıl ofis hediyeleri alınabilir?

Tablo, özellikle ofis duvarlarını süsleyecek olan en önemli hediyelerin başında gelir. Tablo içerisinde Osmanlı tuğrası, Osmanlı Arması, nazar, bereket ve Ayetel Kürsi duları, Allah ve Hz. Muhammed (sav) lafzı, dini motifler içeren saatler ve diğer dini motifler olabilir. Bu tür hediyeler ofis sahiplerinin fazlasıyla hoşuna gider ve sizin adınıza onlara güzel bir hediye bırakmış olursunuz. Dini motifler içeren saatlerin veya Osmanlı tuğrası, Osmanlı Arması içeren tabloların çok fazla sevildiğini söyleyebiliriz.

Masalarda, hediye köşelerinde, sehpalarda ve benzeri alanlarda konumlanacak ofis hediyesi de söz konusudur. Dini motifler içeren biblolar, Osmanlı veya diğer Türklüğü benimseten motifler içeren biblolar, vazolar ve tabaklar, alınabilecek en güzel ofis hediyeleri olarak tanımlanabilirler. Ofislerde bu tür hediyelerin yer alması hem dekoratif hem de maneviyat anlamında güzel izler bırakır.