Besmele

Filtreleri Göster

39 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

39 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Besmele tablo dinimizin vazgeçilmezi olan besmele ayetinin yazılmış olan ev veya ofislerde kullanılacak dekoratif ürünlerdir. Besmele çekme Müslümanların herhangi bir işe başlamadan önce mutlaka yapması gereken bir şeydir. Çünkü bu şekilde başlanan işlerin daha hayırlı olduğuna inanılır.

Bismillahirrahmanirrahim, rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla anlamına gelen bir ayettir. Peygamber efendimiz de başlanacak olan her hayırlı işin başında mutlaka besmele çekilmesini tavsiye etmiştir. Her yemekte, her yudumda ve her adımda çekilen besmele kişiyi kötülüklerden korumaktadır. Beslemesiz başlanan işin sonunda hayır çıkmaz. Çünkü besmele her yapılacak şeyde önce Allah’ın adının anılması anlamına gelmektedir. Allah’ın adını anarak bir şey yapmak Müslümanların önemsediği bir durumdur.

Besmele tablo ürünleri ise gerçek şekilde yazılmış bir ayeti içerir. Görüntüsüyle de fazlasıyla dikkat çeken bu tablolar her görüldüğünde besmele çekilmesi gerektiğini hatırlatır. Bu da hayatımızın büyük bir alanını kaplar. Bu şekilde kişide bir alışkanlık oluşur ve besmeleyi hayatının her alanına dahil etmiş olur. Besmeleyi hayatına dahil etmiş olan insan hayatında her şeyin hayırlarla sonuçlanmasından kaynaklı öneminin farkına mutlaka varır. Çünkü besmelesiz başlanan iş hayırlı gibi görünse de mutlaka arkasında kişiyi üzecek bir hale gelir. Bu yüzden peygamber efendimiz her işte Allah’ın adını anmamız gerektiğini bizlere öğütlemiştir. Dini bütün olan ve ibadetlerini aksatmayan kişiler için onları sevindirmek için özel günlerinde besmele tablo ürünleri hediye etmek sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. Hayatını tamamen İslam’a adamış kişilere ilgi alanlarına saygı duyarak bir hediye vermek onları çok duygulandıracaktır.

Besmelenin Hayatımızdaki Yeri

Çevremizde gördüğümüz her insana, hayvana ve bitkilere hayat veren Allah’a ona kulluğumuzu belli etmek için yapmamız gereken şeylerin başında besmele çekmek vardır. Çünkü besmelenin inanan tüm insanları dünyada ve ahirette ferahlığa çıkarılacağına inanılır. Müslümanlar besmele ile başladıkları her işten mutlaka zevk alacaklar ve hayırlı sonuçlar görecektir. Her işin başında, kaza ve belalarda ya da ibadet edileceği zaman öncelikle Allah’ın adının anılması öğütlenmiştir. Aslında bakıldığında besmele hayatın her alanında bulunmaktadır. Bunu hatırlayarak uygulamak her zaman beraberinde güzellikleri de getirecektir.

Besmele Tablo Fiyatları

Besmele tablo ürünleri bize hayatın gerçeğini fark ettiren ve her adımda ilk olarak Allah’ı anmamız gerektiğini hatırlatan ürünlerden biridir. Kendisini ibadetlerine ve Allah’ın emirlerine adamış olan kişiler evlerinde dini anlatan eşyaları kullanmayı çok severler. Çünkü unutulma riskine karşılık görüldüğü her an besmeleyi ve önemini hatırlatacaktır.

Çevrenizde bulunan sevdiklerinize özel günlerinde hediye arayışındaysanız çok fazla düşünmek yerine onların ilgi alanlarını öğrenmek daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde hediye seçimi biraz daha kolaylaşacak ve sizi rahatlatacaktır. Dinini hayatının bir parçası yapmış ve önemseyen kişiler için dini simgeleri üzerinde bulunduran hediyeler almak başarılı tercihler olacaktır. Besmelenin öneminden bahsetmişken sevdiklerinize çok fazla değer vereceği besmele tablosu hediye edebilirsiniz. Masa üstü veya duvarlarda kullanılan bu tablolar sevdiklerinizin kullanmaktan en çok zevk duyacakları hediye olacaktır. Özellikle de özel günlerini böyle bir hediyeyle süslerseniz siz de o kişinin hayatında farklı bir yere sahip olacaksınızdır. Helalhediyelik.com vasıtası ile aradığınız tüm hediyelik eşyalara ulaşabilirsiniz. Ayetliler kategorisinden besmele-i şerif içeriğine girdiğinizde besmeleye dair tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. Fiyatları ise piyasa standartlarına göre düzenlenmiş olup bir hediye için gerekli olan fiyatlardır. Ayrıca manası ve özellikleri düşünüldüğünde paha biçilemez hediyeler olacaktır. Önemli olan sevdiklerinizin yüzünde gördüğünüz tebessümler olacağından onların mutluluğu sizi de mutlu edecektir.