Osmanlı Tabloları

Filtreleri Göster

59 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Filtreleri Göster

59 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Osmanlı arması tablo, ev, ofis, dükkan vb. ortamlar için harika bir hediye seçeneğidir. Tarihimizin en önemli gurur kaynaklarından biri olan Osmanlı İmparatorluğu’nu simgeleyen Osmanlı tuğrası veya arması, dekoratif olarak da manevi olarak da bulunduğu ortama ayrı bir hava katar.

Bu yüzden Osmanlı tuğrası tablo, alınacak en güzel hediyelerden biri olarak kabul edilir. Bilindiği üzere Osmanlı tuğrasının Arapça anlamı, “iz bırakma” olarak bilinir. Siz de sevdiklerinize, değer verdiğiniz kişilere ve iz bırakmak istediğiniz mekanlara bu tablolardan hediye edebilirsiniz.

Özellikle hediye etmek istediğiniz mekanın sahibi erkekse, söz konusu tabloların çok daha sevinçle karşılanacağını söylemek isteriz. Osmanlı döneminde günümüze kadar, tüm Türk erkekleri bu tuğrayı taşımaktan büyük gurur duyarlar. Tuğra, ülkemizde mekanlarda manevi güç ve huzur bulmak için konulur. Gerek tablo gerek biblo gerekse fotoğraf şeklinde Osmanlı tuğrasının her şekilde ve her yerde konumlandığı rahatlıkla görülebilir.

Osmanlı arması tablo özellikle ofislerde makam bölümünde konumlandırılır. Ofis sahibinin hemen arkasındaki duvarda bulundurulan bu tablolar, ilk izlenim açısından da karşıdaki insana olumlu bir iz bırakır. Tablonun bıraktığı izin sadece mekana veya eve yansıdığı söylenemez. İnsanlarda da iz bıraktığı kaçınılmaz bir gerçektir. Özellikle tarihine bağlı ve Türkçülüğe önem veren bir dostunuz, yeni bir ev almış veya ofis açmışsa söz konusu tablonun en güzel hediyelerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Osmanlı Arması Tablo ve Osmanlı Tuğrası Tablo Modelleri ve Duvar Tabloları

Osmanlı arması tablo modelleri sadece düz tablo şeklinde değildir. Aynı zamanda pano, kabartmalı tablo, lüks çerçeveli tablo, masa üstü ve daha birçok şablona sahiptir. Osmanlı tuğrası tablo denildiği zaman akla direkt olarak duvar tabloları gelmemelidir. Aynı zamanda masaüstü veya sehpa için ufak boyuttaki mini tabloları da unutmamak gerekir.

Osmanlı tablo hediye olarak tercih edilirse, dekoratif bir hava katmak amacıyla tercih edilmelidir. Bıraktığı manevi izin yanında dekoratif açıdan da düşünmek gerekir. Zaten Osmanlı tuğralı tabloların büyük çoğunluğu dekoratif tablolar olarak bilinirler. Genelde de bu amaçla kullanılırlar.

Masaüstü Osmanlı tuğrası ise ev sahibinde veya mekan sahibinde daha yakın bir manevi iz bırakmak amacıyla tercih edilebilir. Bunun yanı sıra tabak şeklinde Osmanlı tuğrası veya oval pano şeklinde tuğralar da sık tercih edilen modeller olarak bilinirler.

Kabartmalı Osmanlı tuğrası tabloların dekoratif anlamda çok daha etkili oldukları söylenebilir ancak seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar söz konusudur. Gittiğiniz ofisin veya evin genel renk ağırlığı ve mobilyaların renk tonları büyük önem taşır. Alacağınız Osmanlı arması tablo mutlaka bu unsurlarla renk olarak uygun olmalıdır.

Son olarak, alınacak Osmanlı tuğrası tablo boy olarak da sırıtmayacak şekilde olmalıdır. Ev duvarları için büyük boy, ofis duvarları için orta boy ve masa için küçük boy tablo ya da panoların tercih edilmesi gereklidir. Tabi yine de seçim sizindir