49 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Filtrele

18x20cm Osmanlı Devlet Arması Masa Üstü ve Duvara Çerçeveli Mini Tablo

Altın Sarısı
Beyaz Sarı
Gümüş
65,52  55,69 
Osmanlı Tuğrası Tablo, ev ve iş yerlerinde dekorasyonu tamamlayıcı en önemli unsurlardan birisidir. Osmanlı Devleti’nin en güzel sembollerinden birisi olan tuğra üzerinde birçok sembol yer almaktadır. Kullanıldığı mekanlarda oldukça şık bir görüntü ortaya çıkararak, şanlı Osmanlı tarihini de hatırlatacak güzel bir eserdir. Bilhassa devlet büyüklerinin ofislerinde, çalışma odalarında, iş adamlarının ofislerinde kullanım için uygundur. Aynı zamanda büyük gösterişli mekanların dekorasyonları için oldukça manidar ve şık bir duruş sergileyen vazgeçilmez bir aksesuardır. Özellikle tarihe karşı yoğun ilgisi olan kişilere sunulacak en kıymetli hediye olacaktır.

Osmanlı Tuğrası Tablo Genel Özellikleri

Tablo genel özellikleri itibari ile derin işlemeli motiflere sahiptir. Arma üzeri ise kabartmalıdır. Tablodaki Osmanlı Arması kalınlığı yaklaşık olarak 3 cm’dir. Armanın arka fonu A kalite suni deri ile işlenmiştir. Bu deri yüzeyin kullanılması Osmanlı Arması Tablo için ayrıca zengin bir değer olmuştur ve bu şekliyle büyük beğeni toplamaktadır. Tablonun bir diğer önemli özelliği ise; Türkiye’de başka bir tabloda eşi görülmeyen işçiliğidir. İşçilik kalitesi başkaca hiçbir üründeki işçilik ile kıyaslanacak düzeyde değildir ve işçilikteki profesyonelliği ile ön plana çıkmaktadır. Ürün; sipariş teslim sürecinde kendi dış kaplaması haricinde tablonun zarar görmeyeceği şekilde paketlenerek gönderilmektedir.

Osmanlı Arması Tablo Neden Anlamlı Bir Hediye?

Değerli kişilere hediye alınırken ilk tercihler arasında yerini alan Osmanlı Tuğrası Tablo üzerinde bulunan sembollerin her biri ayrı bir anlama gelmektedir. Arma terimi ilk kez Sultan Abdülmecid döneminde kullanılmaya başlanmıştır. Kırım Harbi akabinde Fransız müttefikler tarafından hediye edilen nişan sonrası sırası ile diğer devletler de nişan hediye etmişlerdir. Sultan Abdülmecid, daha önce Osmanlı devlet kültüründe yer almamış nişan kültürünü beğenir ve İngiliz tasarımcıları hanedana davet eder. Bu davete icabet ile başlayan süreç, Sultan II.Abdülhamid’in Osmanlı Devlet arması ismini kullanması ile Osmanlı tarihinde yerini aldı. Sultan II. Abdülhamid, babası Sultan Abdülmecid’in hatırası olan armaya son halini verdirmiştir. 17 Nisan 1882’de de resmi arma olarak kabul edilmiştir. Bu tarihten itibaren Osmanlı Devlet Arması; devlet bünyesinde başarılı işlere imza atan, devletine sadık, hakiki ihlas ile işine bağlı olan kişilere Padişahın kendisinin hediye ettiği bir nişan olmuştur. Tarihimizdeki bu manası ile düşünüldüğünde; sevdiklerine ya da iş ilişkileri içerisinde hediye almayı düşünen herkes için oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Devletin en kıymetlilerine layık gördüğü bu arma, sizin de verdiğiniz kıymet ölçüsünde sunacağınız bir hediye olabilir. Tarihimizin en güzel hediyeleşmesinin bir sonucu olan Osmanlı Arması, sizin de sunacağınız en güzel hediyelerin başında gelecektir. Aynı zamanda Osmanlı Arması Tablo hediye edilen taraf için çok şık bir dekorasyon parçası olacaktır. Bulunduğu mekanın ihtişamını arttıracak bir görsel şölen sunabilecek duruşa sahip tablomuz, sizler için en özel hediye seçeneği olacaktır.