Ayetli Ürünler

Filtreleri Göster

318 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Filtreleri Göster

318 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Ayetli ürünler, ev, işyeri, ofis ve daha birçok mekan için tercih edilen hediyelik ürünlerdir. Ev, ofis veya işyeri fark etmeksizin, aklınızda dini hediyeler varsa, ayet içeren ürünlerin çok anlamlı tercihler olacaklarını söylemek isteriz.

Ayet içeren ürünlerin geneli, nazar, bereket duası ve ayetel kürsi içeren ürünlerdir. Haliyle anlam olarak son derece derin oldukları söylenebilir. Herhangi bir masada veya duvarda yer almaları, etkisiz oldukları anlamına gelmez. Bu tür hediyeler bulundukları ortama gerçek anlamda bereket, huzur ve güven katarlar. Musibetlerin uzaklaştırılması konusunda oldukça etkilidirler. Her evin ve işyerinin mutlaka bu tarz dini içerikli hediyelere ihtiyacı vardır.

Siz de yakınlarınızdan birinin evine veya işyerine bu ihtiyacı gidererek, anlamı oldukça büyük olan bir hediye verebilirsiniz. Bu tarz ürünler her ne kadar hediyelik olsalar da aynı zamanda kendi evlerimiz için de ihtiyaçtır. Manevi boyutları bir kenara dursun, evin genel tasarımı için de vazgeçilmez oldukları söylenebilir. Özellikle ayetli tablolar veya ayetli panolar konusunda eksik olan evler, kendilerini fazlasıyla belli ederler. Evlerin olmazsa olmazları arasında bu tür ürünler yer alırlar. Peki, evinize veya yakınınızın evine hediye alırken, hangi ayetli ürünler üzerinde durmanız gerekir?

Ayetli Tablolar, Ayetli Panolar Ayetli Tüm Hediyeler

Ayetli tablolar, dini içerikli en güzel hediyeler olarak bilinirler. Özellikle nazar, bereket ve ayetel kürsi dualarının olduğu panoları es geçmemenizi öneririz. Kapı girişlerinde, ofis girişlerinde, TV ünitelerinde ve arka kısmında hoş bir görüntüye sahip olan ayetli tablolar hem evinizde hem de yakınınızın evinde derin anlamlara ve güzel görüntülere neden olacak ürünlerdir.

Alacağınız tablonun yalnızca ayet içermesi gerekmez. Hz. Muhammed (sav) ve Allah lafzının bir arada olduğu tabloları da tercih edebilirsiniz. Esmaül Hüsna içeren tablolar da yine sıkça tercih edilen dini hediyeler olarak bilinirler.

Tablo kadar önem taşıyan ve dini içerikli olan bir diğer hediye seçeneği için ayetli duvar saati kategorisine göz atmanızı önermekteyiz. Duvarlara tablolar kadar çok yakışan bir diğer dini içerikli hediye türü de saatlerdir. İşlevsel olarak ve görüntü olarak olumlu anlamlar içeren bu hediyeler, mekan sahipleri tarafından da çok sevilir. Saatlerde Allah ve Hz. Muhammed (sav) lafzı hem birlikte hem de ayrı ayrı yer alır. Bu yüzden seçeneğinizin de çok olduğu söylenebilir.

Ayetli ürünler denildiği zaman akla yalnızca saat ve tablo gelmemelidir. Panoları ve tabakları da unutmamak gerekir. Eğer niyetiniz duvara asılacak bir hediye almaksa ayetli panolar tam size göredir. Eğer masaüstünde ve dostlarınızın yakınında durmasını istediğiniz hediyeler almak istiyorsanız, ayetli tabaklar da mutlaka listeniz içerisinde yer almalıdır. Bu ürünler saatler gibi işlevsellik taşımasa da dekorasyon anlamında hem çevresine hem de mekan sahibine mutluluk verir. Ayetli tüm ürünlerin bulundukları ortama büyük bir maneviyat kattıkları kaçınılmaz bir gerçektir.

Ayet veya ayetler içeren hediyelik eşya arıyorsanız, bibloları da değerlendirmenize önermekteyiz. Özellikle ayetel kürsi içeren, Allah ve Hz. Muhammed (sav) lafzının olduğu bibloların, en trend dini ev ve ofis hediyeleri olduklarını söylemek isteriz. Boyutları nedeniyle de çok sevilen ve güzel görünüme sahip olan biblolar, hediye konusunda tarihsel bir geleneğin simgeleridir.

Dini içerikli hediyelerimize göz atarken, renk uyumuna da dikkat etmenizi önermekteyiz. Gümüş  ve altın sarısı renklerinin fazla olduğu ayetli ürünlerde, seçimlerinizi hediyeyi vereceğiniz ortama göre yapabilirsiniz. Özellikle mobilya rengi, hediye rengi seçiminiz için önemli bir detayken, kimi evlerde gümüş renginin kimi evlerde ise altın sarısı renginin, evin genel dekoru ile son derece uyumlu olduğunu görmekteyiz.