Ev Hediyesi

Filtreleri Göster

429 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Filtreleri Göster

429 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Ev hediyesi, sadece özel günlerde alınması gereken bir hediye türü değildir. Günün anlam ve önemi olmasa dahi, yakınlarınıza, sevdiklerinize, akrabalarınıza ve dilediğiniz herkese bir ev hediyesi götürmeniz, aranızdaki bağın ciddi anlamda kuvvetlenmesine neden olacaktır. Misafir olarak gidilen bir eve hediye götürmek hem örnek hem de son derece zarif bir davranıştır. Bu tür davranışların maddi değeri ne sorgulanır ne de akılda kalır. Akılda kalan tek şey yapılan bu nazik davranış ve o hediyeye her bakıldığında, o evde bir izinizin olmasıdır. Bu nedenle dekoratif olsun, dini hediyeler olsun, Osmanlı turası vb. içeriklerdeki hediyeler olsun misafirliğe gittiğiniz zaman tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerdir.

Peki, bir eve giderken ne tür hediyeler götürülmelidir? Etkileyici ev hediyeleri nelerdir?

Ev Hediyesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Hediye götürdüğünüz eve, hangi amaçla hediye götürdüğünüz veya o günün anlam veya önem elbette ki önemlidir. Önem taşıyan bir diğer nokta ise götürülen hediye ne olursa olsun, her amaca uygun ve evin her yerinde kullanılabilecek bir hediye olmasıdır. İşte tam olarak bu noktada birçok seçeneği sizlere sunmak isteriz.

Osmanlı turası kabartmalı ve çerçeveli tablo, en çok tercih edilen ev hediyelerinden biri olarak bilinir. Almış olduğunuz bu tür tablolar, evin maneviyatına fazlasıyla güç katar. Bunun yanı sıra yine Osmanlı konsepti üzerinden gidersek, duvara asılabilecek tabaklar, panolar veya masaüstü biblolar, dekoratif anlamda evin maneviyatından ziyade, havasını da değiştirirler. Özellikle hediye götürdüğünüz ev sahibinin Osmanlı döneminde ilgisinin olduğunu biliyorsanız, bu tür hediyelerin çok çok daha sevindirici olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Osmanlı konseptini uygun bulmadıysanız, ev hediyesi kategorisinde yer alan dini hediyeler üzerinde durabilirsiniz. Allah lafzının bulunduğu panolar, saatler ve biblolar, evin her bölgesinde kullanılabilecek ve manevi değeri yüksek olan hediyelerdir. Yalnızca Allah lafzı değil, Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) lafzının da olduğu dini hediyeler, evin her bölgesine huzur katacaktır.

Sehpa üstlerinde, televizyon ünitelerinde, masalarda, vitrinlerde ve evin daha birçok bölgesinde Kelime-i Tevhid ayetli biblolar da tercih edilebilir. Ayrıca yine söz konusu bölgelerde konumlandırılmak üzere diğer dini içerikli biblolara göz atmakta fayda vardır.

Genel olarak ev hediyesi seçerken dini konseptler üzerinde durmanız, hediye verdiğiniz kişiye ve eve derin anlamlar bırakır.

Özellikle yeni ev alan, evini yenileyen, evinde önemli bir gelişme yaşanmış kişileri tebrik etmek amacıyla nazar duası, ayetel kürsi ve Allah lafzı içeren tablolar ya da biblolar da gözden geçirilmesi gereken seçenekler arasında yer alırlar.

Dekoratif Ev Hediyesi

Dekoratif ev hediyesi denildiği zaman akla ilk olarak duvar tabloları gelir. Peki, duvar tabloları nasıl içeriklere sahip olmalıdır?

Duvar tabloları tercih ederken, besmele tablo, Osmanlı tablo, esmaül hüsna, ayetli tablo gibi birçok hediye götürülebilir. Bu tür hediyeler evin havasını değiştirir ve dekorasyon konusunda da olumlu bir izlenim katar. Dekoratif ev hediyeleri arasında yalnızca tablolar yer almaz. Kabartmalı panoların da bu kategori içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Kabartmalı veya kabartmasız panolar, dini ya da Osmanlı konseptli olabilirler. Pano konusunda çerçeve seçimi ise tamamıyla size kalmıştır. İster dörtgen, ister yuvarlak isterseniz de oval şeklinde panolara başvurabilirsiniz. Bu konuda seçim yaparken, evin mobilya yapısına göre tercih yapmanız önerilir. Mobilyalar keskin hatlardan oluşuyorsa dörtgen panolar tercih edilebilir. Mobilyaların hatları biraz daha yumuşak ise yuvarlak veya oval tablolar, ev dekorasyonuna daha uyumlu seçimler olurlar.

yeni ev hediyesi , ev hediyesi olarak , hediye seçenekleri , duvar saatleri , ev hediyesi almak , çerez politikası , ev dekorasyon , ev hediyesi