Kabe

Filtreleri Göster

36 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Filtreleri Göster

36 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Günde en az beş defa yönümüzü ona dönerek ibadet ettiğimiz Kabe hediyelik eşya olarak en güzel hediyelerden biridir, müslümanlar için önemi büyüktür. Hz. İbrahim tarafından inşa edilen bu kutsal nokta daima en kıymet verilen mekanların en başında gelir.

Kabe Neden Önemlidir?

İlk peygamber ve insan olan Hz. Adem’den son peygamber olan Hz. Muhammed’e kadar tüm peygamberlerin merkez noktasıdır. Bu önemine binaen dünyanın neresinde olunursa olunsun namaz kılınırken yüzün dönüldüğü yerdir.

Hz. Adem cennetten kovulup dünyaya indiğinde işlediği günahtan dolayı çok üzgündü. Daha sonra Hz. Havva ile dünyada tekrar buluştu. Bu buluşmaya binaen şükür sebebiyle ibadet etmek istedi ve dünyada iken ilk ibadetini burada yaptı.

Hz. Şit peygamber zamanında inşa edildi ardından Hz Nuh zamanındaki tufanda kayboldu. Hz. İbrahim ise oğlu ile beraber bu temeli bulur ve bugünkü Kabe’yi inşa eder.

O günden sonra Hz. İbrahim dininin merkez noktası olan bu nokta diğer dinler için de kutsal mekanlardandır. Peygamberimiz zamanında da her zamanki gibi büyük öneme sahipti. Bu kutsal yerin hizmetkarlığını yapmak büyük onurdu. Hatta bilindiği üzere bir tamirattan sonra kutsal taşın yerine koyulmasında kavga çıkmıştı. O zaman için de daha peygamberlik vazifesi verilmeyen Hz. Muhammed (SAV) bu sorunu çözmüştü.

Tarih boyunca Kabe bütün kesimler için büyük öneme sahipti. Müslümanlar arasında ise bu önem en yüksek seviyeye çıkmaktadır.

Kabe Hayatımızdaki Yeri Nedir?

İslam peygamberi Mekke’den Medine’ye hicret ettiği zaman oradaki Yahudiler de İslam’a ısınması için kıbleyi mescidi aksa olarak belirlemişti. Belli bir zaman sonra Yahudiler bu yüzden bazı tutumlar sergileyince Allah tarafından vahiy gelerek kıblenin Kabe olması gerektiği buyuruldu. Bu ayet Bakara suresi 144. Ayettir.

Bunun yanında İslam’ın şartlarından bir de Hacca gitmektir. Yani İslamiyet’te önemli bir yeri olan burayı ziyaret edip tavaf etmek. Tüm zengin Müslümanlara hayatlarında en az bir kere buraya gidip bu kutlu mekanı görmek farzdır. Yaşananların tamamı bize şunu gösteriyor ki, bu kutlu mekanın havasını solumak insanlara manevi yönden iyi gelmektedir.

Hayatımızdaki bu önemine binaen değer verilen kişilere alınacak en güzel hediye Kabe hediyelik eşya olmaktadır.

Kabe Hediyelik Eşya Evde Neden Bulunmalıdır?

Kâbe’ye maalesef her istediğimiz anda gidememekteyiz. Hasretle beklenen Kabe-i Muazzama’ nın manevi havasını istediğimiz ve ihtiyacımız olduğu anlarda yakalayamamaktayız. İşte bu probleme çözüm olarak Kabe hediyelik eşya alınabilmektedir. Alınan eşyalar evlerin başköşesine koyularak her an o manevi atmosfer yakalanmaya çalışılabilir.

Bunun yanında günümüzde Müslümanlığın bir simgesidir. Bugün Kabe denilince akla İslamiyet gelmektedir. Evlerimizde bulunacak olan bu tip hediyelik dini tablo ve ve dini hediyeler evinizin bir Müslüman evi olduğunu sessizce belirtmenin en güzel yoludur.

Misafirleriniz göstermiş olduğunuz misafirperverliğin hangi öğretilerden geldiğini mutlaka merak edecektir. İşte tam bu meraka evinizin başköşesinde yer alan bir maket ya da tablo cevap olarak yetecektir.

Kabe Hediyelik Eşya Neden Hediye Edilmelidir?

Bir Müslümana en güzel hediye onun ahiretini güzelleştirecek olandır. Bu yüzden Kabe hediyelik eşya olarak en güzel hediyelerden biridir. Çünkü evin başköşesinde yer alacak bir maket veya tablo bize Allah’ı hatırlatacaktır.

Bize Allah’ı hatırlatan dini hediyeler sayesinde günün her anı hareketlerimize dikkat etmiş oluruz. İşte böyle bir hediye sayesinde bu şekilde manevi havaya girecek olan hediye alan kişi de her zaman duacı olacaktır.

Kabe hediyelik eşya almanın bir başka sebebi de küskün bir arkadaşla arayı tekrar yapmak için olabilir. Dini hediye alarak ona aynı tarafa yönelen iki kişi arasında küskünlük olmayacağı hal diliyle ifade edilebilir.

Kabe Hediyelik Eşya Çeşitleri

Sevdiklerinize değerli olduklarını hissettirmek için alınabilecek en güzel kabe hediyelik eşya çeşitleri arasında en güzeli Kabe’nin üç boyutlu halidir. Minareli Mekke Kabe-i Muazzama Mescidi Nebevi maket biblo bunun için biçilmiş kaftandır. Bu hediye sayesinde evde veya ofiste sanki her an Kabe’ye karşı duruyormuş gibi hissedilmektedir. Harika gösterişi olan bu lüks swarovski taşlı biblo sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. Minaresi takıp çıkarılabilen özelliğe sahip bu ürün evinizin başköşesine çok yakışacaktır. 7 x 37 santimetrelik boyutunda olan bu maketin altın sarısı ve gümüş olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.

Eğer Sadece Kabe binasının uzaktan klasik görünümünü istiyorsanız büyük boy kadifeli 3 boyutlu orijinal Kabe biblosu tam size göredir. 13 x 13,5 x 16 cm ebadında olan bu üç boyutlu figür evinize Kabe atmosferi getirecektir. Kabe’nin örtüsünü temsil eden yerler kadife kumaştır. Bu sayede sanki Kabe’ye dokunuyor gibi hissettiren bu maket sevdikleriniz içi en güzel hediyedir.

Eğer vitrininiz için veya çalışma masanız için bir Kabe ürünü arıyorsanız şeklinde Kabe motifli tabak duvar dekorasyonu aradığınız üründür. Bu vitrinlere manevi bir hava katmaktadır. Vitrinin yanında çalışma masalarına koyularak çalışmanın bir ibadet olduğu hatırlatılabilir. 21 cm veya 33 cm çeşitleriyle hediye edilmek için beklemektedir.

Ben Kabe’yi duvarımda görmek istiyorum diyenler içinde kabe hediyelik eşya çeşitleri mevcuttur. Camlı çerçeveli tablolar tam bu amaca hizmet için bulunmaktadır. Çok farklı boyutlarda çeşitleri bulunmaktadır. Oval ve kare şeklinde 30 cm boyutlarında duvarın küçük bir kısmını kaplayan çeşitleri vardır. Ayrıca daha geniş duvarlar için 80 x 150 cm boyutlarında Allah ve Hz.Muhammed paspartusu içeren taşlı lüks camlı çerçeve tablo çeşitleri de mevcuttur. Çiçekli çerçeve deseniyle çok şık duran bu tablo çok değerli bir hediye olmaktadır.

Kabe’nin manevi atmosferi yanında Osmanlı ruhunu da eve misafir etmek isteyenler için ise Kabe kabartmalı Osmanlı motifli modern lüks duvar panoları hediye olarak en uygun seçeneklerdir. Mükemmel ahşap görünümü ile görenleri Osmanlı hakimiyetindeki Mekke zamanlarına götürmektedir. Sade isteyenler için de sade Kabe motifli duvar panoları mevcuttur.