Kişiye İsme Özel Cevşen Duası Yazılı Zırh Asker Biblo

423,00 585,00  KDV Dahil

Cevşen yazılı Osmanlı zırh biblo, tasarımı ile göz dolduran bir üründür. Cevşen ile zırh figürünün bir arada kullanılması sonucu oldukça manidar bir hediyelik ürün ortaya çıkmıştır.

Bilindiği üzere Cevşen, en büyük koruyucu niteliğinde Müslümanlar için gönderilen bir duadır. Bu dua ile her türlü kötülükten korunmak ve adeta bir zırh giymişçesine insanın kendisini muhafaza ettiği bilinir.  Cevşen ile zırh figürünü bir araya getiren esas manevi olay ise; Efendimiz SAV’in Uhud’a giderken dua etmesi sonucu, üzerindeki zırhı çıkararak bu duayı okuması istenmiştir.

Bu muazzam hediyelik eşya seçiminiz ile sevdiklerinize verdiğiniz değeri bir kez daha en güzel şekilde ifade etmeniz mümkündür.

Cevşen yazılı zırhlı Osmanlı askeri şeklindeki biblo ile yapacağınız seçim oldukça isabetli olacaktır. Çünkü eviniz için ya da sevdiklerinizin ev ya da iş yerlerine çok güzel bir dekorasyon ürünü seçmiş olacaksınız. Sevdiklerinize sadece bir hediye seçmiş olmayacaksınız aynı zamanda onların yanı başında adeta koruyucu kalkan olacak bir dua figürü bırakacaksınız. Sevdikleriniz de sizi hatırlarken bu güzel duaya sizinle beraber “amin” diyecektir.

Cevşen zırh biblo oldukça kıymetli bir hatıra olacak ve köşesinde etkileyici bir duruş sergileyecektir. Altın sarısı ve gümüş seçenekleri ile oldukça şık bir hediye olan biblo; mini, orta ve büyük boylu ebatlarda satın alınabilmektedir. (9*26cm, 10*29cm, 12*34cm)

Ofis ve işyerleri için şık tasarlanmış bir dekorasyon ürünüdür. Bu nedenle ister özel isterseniz de iş hediyesi olarak da tercih edebilirsiniz

Hediye paketi ister misiniz?

Ürün fiyatı
KDV Dahil
Seçenekler toplamı:
KDV Dahil
Sipariş toplamı:
KDV Dahil

1-3 iş günü içerisinde tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo

  • Kolay iade
  • Özenli paketleme
  • Sağlam teslimat
Güvenli Ödeme

Bu internet sitesi güvenlidir.

Satın alırken lütfen üzerine yazılması gereken ismi, ünvanı v.s. belirtmeyi unutmayınız. Eğer satın alma aşamasında karşınıza ismi yazacak not kısmını atlamışsanız alışverişinizi tamamladıktan sonra 0850 346 03 91 nolu Whatsap hattımızdan mesaj atarak bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Mesajlarınız dikkate alınır.
Kişiye özel ürünlerde kargo süresi 1 veya 3 iş günü içerisinde değişebilcmektedir.
Acil gönderilmesini istediğiniz ürünler için uygunluğu ile alakalı bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

Kişiye İsme Özel Cevşen Duası Yazılı Zırh Asker Biblo

Cevşenu’l- Kebir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Cevşen, Ehli Beyt aracılığı ile günümüze kadar gelmiş tesirli bir duadır. Farsça dilinden Arap Dili’ne geçtiği kabul edilen “cevşen” kelimesinin anlamı “zırh” demektir. Dua hakkında bilgiyi ilk aktaranlar yine Ehl-i Beyt kanalı olmuştur. Bu nedenle Şii kaynaklarda daha kesin bilgilerle yerini almıştır.

Cevşenu’l Kebir sened-i rivayeti; Musa el-Kâzım, Cafer es-Sadık, Muhammed el-Bakır, Zeynelâbidîn, İmam Hüseyin ve İmam-ı Ali tarîkıyla Hz.Peygamber’e (asm) isnat edilir.

Hz.Hüseyin Cevşen ile ilgili olarak; birgün babası Hz. Ali (r.a.)’nin Efendimiz (SAV)’in kendisine bir dua öğrettiğini anlatır. Devamında ise; bu duanın, Allah’ ın esrarını içeren dua olduğunu ve İmam Hüseyin’e öğretmek istediğini anlatır. Cevşen ile ilgili akabinde Efendimiz’den işittiklerini oğluna anlatan Hz. Ali şu ifadeleri belirttiği rivayet edilir:

“Oldukça sıcak bir günde Uhud’a doğru gidiyordum ve üzerimde zırhım vardı. Göğe bakarak Allah’a dua ettim. O esnada göklerden kapı açıldığını ve Cebrail’ in nur ile bana doğru yaklaştığını gördüm. Cebrail, bana “Yüce Allah CC.’nün selamını getirdiğini ve o an üzerimde bulunan savaş zırhını çıkarmamı gerektiğini söyledi. Zırhı çıkardıktan sonra bana biz dua verdi ve bu duanın o zırhtan daha koruyucu olduğunu söyledi. Efendimiz bunun üzerine bu duanın sadece kendisini için inen bir dua mı olduğunu sorar Cebrail’e. Cebrail Aleyhisselam ise Efendimiz (SAV) ile beraber bütün ümmeti için gönderildiğini ve okunması halinde herkesin korunacağını ifade eder.”

Cevşen’in Manevi Yapısı
Hz. Muhammed SAV ve ümmetine gönderilen bu değerli duayı bir zırhtan çok daha etkili bir koruyucu haline getiren nedir? Bu sorunun cevabı çok çok ayrıntılar içeriyor olsa da kısaca değinmekte fayda vardır. Bu ana özellikleri kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

Cevşen harika bir düzene sahiptir. Her biri 7 bölümden oluşan ve toplamda 100 bölümden meydana gelir. İçeriğinde gizlenmiş her bir dua en özel kurtarıcı niteliğindedir. Şöyle ki; Cevşen’in tamamında Allah’ın 99 ismi teşbih edilir ve yine bu Esmalar ile Allah’ın huzuruna gitmesi üzerine dua edilir. Ancak her dua kısmında ayrı bir şifre ve tesir vardır. Alimler bu noktada Cevşen ile ilgili çok daha açıklayıcı bilgilere yer vermiştirler. Her yedi bölümde bir Allah’ın isimleri ile yakarış vardır ki; bu aynı zamanda cehennemden ve cehennemin her türlü azabından korunmak içindir.
Cevşen, çok tesirli bir duadır ve her kim okursa duası kabul olur. Güzel bir niyetle okunduğu takdirde hem dünya hem de ahirette koruma kalkanı oluşturur.
Duaların en güzeli ve makbulü Allah’ın isimleri ile yapılan duadır. Cevşen bütünü ile Allah’ın bütün isimlerinin kullanıldığı bir münacattır.
Öylesine bir duadır ki, eşi benzeri yoktur. Duaların dizilişindeki sıralama, okunuş sayıları tamamı ile bir gizeme sahiptir. Bu dua ile Müslümanların kendilerini muhafaza etmesi için yol gösterilmiştir.

Ek bilgi

Renk

,

Ebat

10x29cm, 12x34cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kişiye İsme Özel Cevşen Duası Yazılı Zırh Asker Biblo” için yorum yapan ilk kişi siz olun